• Anglický jazyk

•    Školský rok 2016/2017

17.12017  sa uskutočnilo obvodové kolo Olympiády z anglického jazyka. Patrik Kysela - 9.A  úspešne reprezentoval našu školu a Silvia Zelinková - 6. B získala tretie miesto v tvrdej konkurencii siedmakov.

Dňa 22.11.2016 si žiaci zmerali sily v školskom kole olympiády z anglického jazyka.

Víťazmi v kategórii 1A sú:

1. miesto : Zelinková Silvia - 6.B

2. miesto: Rendarová Nina- 7.A

3. miesto : Mičietová Tereza - 6.A

Víťazmi v kategórii 1B sú:

1. miesto : Kysela Patrik 9.B

2. miesto: Tarjányiová Tereza 8..A

3. miesto : Fechterová Katarína 9.B.

Mgr. Mária Pilková

26. september je od roku 2001 venovaný oslave európskych jazykov. Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom: používa sa v nej 23 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov pôvodných komunít.

Mnohí naši žiaci spoznávajú Európu a žiaci 8.ročníka porozprávali svojim spolužiakom (po anglicky) kde boli a čo zaujímavé v európskych mestách videli. Zároveň sme si vypočuli ako znie pozdrav v jazykoch daných krajín. Najkrajšie plagáty boli vystavené  na nástenke, aby sa aj iní žiaci mohli inšpirovať, kam na dovolenku.

Mgr. Mária Pilková

24.októbra 2016 mali žiaci piateho ročníka možnosť pozrieť si vtipné slovensko-anglické predstavenie Puss in boots. Známa rozprávka bola popretkávaná pesničkami a anglickými vetami / slovami a deti si mohli overiť nakoľko sú dobrí v angličtine.

Školský rok 2015/2016

Zážitkové učenie

V šiestom ročníku majú žiaci tému jedlo. A pani učiteľka pripravila deťom prekvapenie: pozvala ich do školskej kuchynky. Na kuchynskej doske čakali deti kôpky potravín, ktoré budú využité v recepte. Jedna žiačka ich ochutnávala a hovorila spolužiakom, samozrejme po anglicky, čo má na jazyku. Ostatní zakrúžkovali v pracovnom liste tieto potraviny.

Potom pani učiteľka volala postupne deti, každému dala po anglicky pokyn, čo má urobiť a spoločnými silami sa im podarilo urobiť waffle! Dobrotku zapíjali žiaci obľúbeným anglickým nápojom – čajom. Medzitým ako sa robili wafle, žiaci riešili ďalšie úlohy z pracovného listu, ktorý súvisel s receptom.

Wafle boli také dobré, že sme ich nestihli ani odfotiť.

Americký sen

Akú predstavu o svojej búdúcnosti majú mladí ľudia? Žiaci 6. až 9. ročníka mali možnosť pozrieť si vtipné predstavenie na túto tému 22.4.2016. Veľkým bonusom bolo, že veľká časť textov bola v angličtine. Tešíme sa na ďalšie podobné predstavenie.

Zapísala Mgr. Pilková Mária

Dňa 18.4.2016 sa stretli žiaci, aby si v rámci súťaže Shakespeare´s Day porozprávali zaujímavé príbehy v anglickom jazyku. Hoci ukážka trvala len pár minút, skrývalo sa za ňou mnoho práce, preto by sme radi pochválili všetkých účastníkov.

Víťazmi  sa stali :

v Kategórii 2.,3.,4. ročník

1. miesto: Sofia Voštinárová 4.B

2. miesto: Petra Štanská  4.A

3. miesto:Hanka Zaičková 4.B

v Kategórii 5.,6.,7. ročník

1. miesto: Natália Sulovcová 6.B

2. miesto: Natália Brosová 7.A

3. miesto: Matúš Altus 5.A

v Kategórii 8.,9. ročník

1. miesto: Ferencová Alžbeta 8.B

2. miesto:Michaela Ďurčanská 9.A

3. miesto: Bartošová Vanda 8.B

Víťazky jednotlivých kategórií reprezentovali školu aj v okresnom kole.

Mgr. Pilková Mária

EINSTEIN TEEN

Dňa 23.3.2016 sa uskutočnil druhý ročník mestskej súťaže EINSTEIN TEEN, ktorú zorganizovalo Metodické oddelenie anglického jazyka pre druhý stupeň v spolupráci s Odborom školstva a mládeže MÚ.

Zápolilo desať družstiev zo škôl nášho mesta. Našu školu reprezentovali Roman Janovčík(9.A), Patrik Kysela ( 8.B) a Michaela Čabráková (7.A), za čo im ďakujeme. Testy boli zhotovené v programe Alf a využívali metódu CLIL. Kvízové otázky boli zamerané na problematiku z vedných odborov napr. z biológie, geografie, histórie, matematiky, literatúry, IKT, a tiež sa týkali zaujímavosti z kultúry, módy, športu, hudby a informácií o Žiline a to všetko v anglickom jazyku.

Dňa 14.decembra. 2015 sa uskutočnila olympiáda z anglického jazyka:

Úspešní žiaci v kategórii 1A:                           Úspešní žiaci v kategórii 1B:

1.miesto: Seidlová Alica – 7.A                 1. miesto: Ďurčanská Michaela- 9.A

2.miesto: Matiaška Jakub - 7.A                   2. miesto: Ferencová Alžbeta 8.B

3.miesto: Tarjányová Tereza – 7.A              3. miesto: neudelené

Dňa 13.1. 2016 sa uskutočnilo obvodové kolo OAJ, Matiaška J. sa umiestnil na 5.mieste a Ďurčanská M. sa umiestnila na 9. mieste.

Gratulujeme.

Školský rok 2014/2015

Olympiáda z anglického jazyka – školské kolo

12.decembra sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka, ktorého sa zúčastnilo 15 žiakov.  Víťazmi sú:

Kategória 1A

1.      miesto: Ferencová Alžbeta 7.B

2.      miesto:  Hlinicová Kristína 7.B

3.      miesto Ferechová Katarína 7.B

Kategória 1B

1.      miesto:Trpišová Alžbeta - 8.A

2.-3. miesto: Ráczová Klaudia 9.A a Jurov Tomáš 9.B

Projekty

Zaujímavou súčasťou vyučovania sú projekty. Deťom zadáme tému a potom so záujmom sledujeme, koho deti považujú za slovenského hrdinu, o akých slávnych ľuďoch sa zaujímajú, ktorý šport je pre ne príťažlivý,.... Projekty niektorých našich žiakov sú hotové umelecké diela.Skrášľujú nám chodby,triedy,sú inšpiráciou pre iných.