• Školská knižnica je súčasťou základnej školy. Jej úlohou je rozvíjať čitateľskú a informačnú gramotnosť žiakov a vplývať na nich tak, aby čítanie považovali za zmysluplné trávenie voľného času.

Školská knižnica je organizovaná zbierka tlačených materiálov.

Čitateľmi a používateľmi sú žiaci a pedagogickí zamestnanci školy.

Prihlásenie je bezplatné.

Výpožičný čas:

STREDA 13,00 – 15,00

V knižnici sa nachádza viac ako 2 000 knižných titulov.

Nachádzajú sa tam knihy:

• pre deti – rozprávky, povesti, básničky, príbehy, dobrodružné knihy, dievčenské romány domácich aj svetových autorov
        • pre dospelých
        • náučná literatúra
        • metodický materiál a odborná literatúra z oblasti pedagogiky a psychológie.

Knižničný fond sa postupne dopĺňa kúpou nových titulov alebo darmi.

Každoročne sa zapájame do projektov spojených s knihami:

• Medzinárodný mesiac knižníc a Medzinárodný deň knižníc:

Počas mesiaca október sa v škole konajú rôzne akcie a žiaci vytvárajú projekty, ktoré podporujú ich vzťah ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu krásy kníh.

• Záložka do knihy spája školy:

V rámci česko-slovenského projektu sa uskutočňujú viaceré aktivity o knihách a žiaci vytvárajú záložky, ktoré si vymieňame s partnerskou školou z Českej republiky.

• Marec – mesiac knihy:

Rôznymi aktivitami sa podporuje čítanie kníh, ktoré pomáha rozširovať si slovnú zásobu a rozvíjať komunikačné schopnosti človeka. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité.

S pomocou kníh sa mnohí stávajú učenými i mimo školy. Bez kníh nebýva učený nikto ani v škole. “
        Ján Amos Komenský

Školský knihovník – Danka Jaňáková