•

Školský klub detí je súčasťou základnej školy Lichardova 24, Žilina. Zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na škole, činnosť podľa výchovného programu zameranú na ich prípravu na vyučovanie, záujmovú činnosť a oddych v čase mimo vyučovania.

Kolektív vychovávateliek vytvára bezpečné a priateľské prostredie, v ktorom majú deti priestor na sebarealizáciu, zážitok z úspechu, poučenie z chýb, zvyšovanie zdravého sebavedomia a  získavanie priateľov.

Vytvárame podmienky, v ktorých je každé dieťa prijímané, akceptované a má právo na rovnakú kvalitu výchovy.

Školský klub deťom ponúka:

• priestor pre oddych a relaxáciu,
        • množstvo príležitostí na rozvoj životných zručností,
        • zameranie na zdravý životný štýl,
        • primeranú komunikáciu, toleranciu a dôveru,
        • podporu iniciatívy, nápaditosti a samostatnosti,
        • rozvoj kreativity, pracovných zručností a estetického cítenia,
        • činnosti podporujúce tímovú prácu,
        • rozvíjanie sociálnych zručností,
        • efektívne využitie voľného času.

Organizácia ŠKD

Školský klub detí je v prevádzke počas pracovných dní od 6.00 do 7.45hod. a popoludní

od 11.35 do 17.00 hod.

Školský klub detí sa riadi školským poriadkom a vnútorným poriadkom ŠKD.

V školskom roku 2023/2024 je zriadených 9 oddelení ŠKD.

Príspevok za pobyt dieťaťa v ŠKD

1. Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov za pobyt dieťaťa v klube je v zmysle Článku 3 Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Žilina č. 18/2023 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Žilina s účinnosťou  od 1.1.2024 mesačne na jedno dieťa 20 €.  Príspevok sa uhrádza na príjmový účet IBAN SK55 5600 0000 0003 0373 5004 po mesiacoch do 25. dňa v príslušnom mesiaci, alebo spolu za obdobie september – december do 25.9. príslušného kalendárneho roku a za január – jún do 25.1. príslušného kalendárneho roka.

2. Príspevok na úhradu dieťaťa za pobyt v ŠKD hradí zákonný zástupca.
        3. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť ŠKD sa neuhrádza, ak zákonný zástupca o to písomne požiada riaditeľa školy a predloží doklad, že je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.
        4. Príspevok sa uhrádza nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.
        5. Ak zákonný zástupca odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.