• Krúžky - akcie

• 2015/2016

Dvojročné pôsobenie lukostreleckého krúžku a klubu na pôde ZŠ Lichardova prináša svoje ovocie.

Od svojich začiatkov v r.2014 pôsobí na pôde ZŠ Lichardova lukostrelecký klub LK REFLEX ŽILINA. Z malej nenápadnej organizácie s desiatkou členov sa za dva roky tento klub stal silným hráčom v lukostreleckom svete s počtom členov okolo 50. Z lukostreleckého krúžku navštevovanom žiakmi našej školy vzišlo veľa talentov, mladých sľubných pretekárov, ktorých úsilie je čoraz viacej na pretekoch Slovenského pohára, či na nedávnych Majstrovstvách SR odmeňované umiestňovaním na najvyšších priečkach. V súčasnosti má klub 20 aktívnych pretekárov, z toho skoro 10 žiakov z našej školy.  Bratia Pobijákovci, súrodenci Hvolkovi, Alžbeta Petráňová, Ján Jakub Hanuliak, Matúš Malý zamiešali karty a získali mnohé vzácne medaile i na práve ukončenej zimnej lige v 3D lukostreľbe, či na halových pretekoch v tomto ušľachtilom športe. Na spomínaných Majstrovstvách sa najviac zaskvela z našej školy Alžbeta Petráňová, žiačka 6.B triedy, ktorá v ťažkej konkurencii 28 detí vybojovala vo svojej kategórii krásne 4.miesto, ale na preteku Slovenského pohára v Bratislave si domov odniesla aj kov najcennejší, zlato. Ján Jakub Hanuliak, žiak 8.B triedy, skončil v kategórii olympijský luk na 6.miesto, a naviac bol vybratý do Programu dlhodobej prípravy v lukostreľbe, v rámci ktorého sa koncom februára zúčastnil sústredenia strelcov všetkých vekových kategórií pod vedením kórejského trénera Dongeuna Suka, súčasného trénera slovenskej reprezentácie, ktorý bol trénerom víťazného tímu talianskych olympionikov v terčovej lukostreľbe družstiev mužov na LOH Londýn 2012.

Tieto úspechy by sa nedostavili bez podpory školy, ktorá vytvorila optimálne podmienky, a tiež veľká vďaka úžasnej práci trénerov, pánovi Miroslavovi Pobijákovi a pánovi Jurajovi Pagáčikovi, ktorí krúžok už dva roky vedú a vychovávajú tieto strelecké talenty. Pán Juraj Pagáčik je napr.niekoľkonásobný majster SR v streľbe z kladkového luku, dlhoročný reprezentant SR v tejto disciplíne, hrdí sa  tiež 3.miestom z Európskeho pohára v 3D lukostreľbe.

Lukostreľba je nástrojom pre zdravú výchovu, zdravý telesný a psychický vývin osobnosti v protipóle s javmi  sedavého a pasívneho trávenia voľného času, najmä značnej časti súčasnej populácie detí a mládeže. V rámci lukostreleckého krúžku, ktorý zatiaľ býva len každý piatok v telocvični našej školy od 15,30 do 18,00, ale do budúcnosti na vlne týchto úspechov našich detí budeme sa snažiť aktivity lukostreleckého krúžku aspoň zdvojnásobiť, sa snažíme poskytnúť alternatívu sedavej zábavy našej dorastajúcej generácie. Lukostreľba nie je VIRTUÁLNY SVET, v akom vyrastajú mnohí rovesníci našich členov, je to ušľachtilý individuálny šport, a zároveň finančne nenáročný RELAX pre deti, mládež i celé rodiny. Na našich tréningoch si užívame priateľskú, priam rodinnú atmosféru. Príďte si ju vychutnať i vy!!!

LEGO  KRÚŽOK

Lego krúžok je medzi deťmi našej školy veľmi obľúbený. Kvôli veľkému záujmu ho máme 2-krát za týždeň. V stredu sa deťom venuje   p. uč. Kopasová a v piatok si zručnosti a fantáziu rozvíjajú s p. uč. Miklošovou. Vďaka ich šikovnosti a trpezlivosti môžeme potom obdivovať krásne stavby, dopravné prostriedky, či rozprávkové bytosti.