• eTwinning

• Školský rok 2013/2014

eTwinning - Partnerstvá spájajú školy

Od novembra 2013 naša škola spolupracuje so školou OU "Sv. Kiril i Metodij" Skopje  z Macedónska v nemeckom jazyku v projekte Wir  sprechen Deutsch.  Žiaci 7.C sa navzájom zoznámili so žiakmi partnerskej školy cez video, ktoré si vymenili. S tradíciami Vianoc na Slovensku i Macedónsku sa zoznámili výmenou vianočných pozdravov ako aj adventného kalendára a cez SKYPE si žiaci budú vymieňať skúsenosti o jednotlivých učebných predmetoch, ktoré sa učia v škole.  Spolupráca umožňuje poznávať tradície, spôsob vyučovania, záujmy jednotlivých krajín, výmenu skúseností, efektívne využívanie   IKT a súčasne sa žiaci zdokonalia v nemeckom jazyku. Učenie s e-Twinningom sa stáva ľahším a zaujímavejším pre žiakov i pedagógov.

Mgr. Pavlovičová I., Mgr. Michulková I.

_________________________________________________________________________________________________________

Školský rok 2010/2011

Fotky z akcie + link na TV Patriot. Boli sme aj v telke

foto-picasaweb

Nájdete to  v kolonke aktuálne správy 30-06-2011B, na 1:50 min

tv-patriot

ZŠ Hollého u nás 24.6.2011- spoločné loptové hry (eTwinningové priateľstvá):   : : foto

Oznamujem radostnú novinu, že 1.B získala  s ročným eTwinningovým projektom Naša cesta za kráľom Mudroslavom v národnom ocenení 3.miesto

Posielam odkaz na Piccaso, kde nájdete fotografie z vydareného stretnutia troch škôl.

Tatiana DOLINSKÁ

foto

Od 13.1.2011 sme začali využívať našu novú interaktívnu tabuľu. Ponúka nám zaujímavé možnosti využitia. Je pre deti veľkým pomocníkom. Veľmi si ich podmanila. Je im len ľúto, že pri práci na nej sa musia spravodlivo striedať aj s ostatnými spolužiakmi.

Z interaktívnej tabule sa tešili aj predškoláci, ktorí na nej úspešne pracovali v deň zápisu do 1. ročníka.

Mgr. Tatiana DOLINSKÁ

Za eTwinningový projekt Naša cesta za kráľom Mudroslavom získala učiteľka 1.B triedy Mgr. Tatiana DOLINSKÁ ocenenie Učiteľ mesiaca. Cenu si so žiakmi prevzali vo svojej triede.

Trieda 1.B intenzívne spolupracuje na dvoch eTwinningových projektoch. Za metodickú pomoc v jednom z nich (Deti, pomôžme Robotkovi) a za partnerskú spoluprácu s rómskymi triedami (ZŠ Hollého v Žiline a česká ZŠ Lačnov) získala Mgr. Tatiana DOLINSKÁ pre svoju triedu  interaktívnu tabuľu, ktorú všetci v triede prijali ako najkrajší predvianočný darček.

20.12. 2010 nás navštívili žiaci z partnerskej školy- ZŠ Hollého v Žiline, s ktorými sme spoločne riešili vzájomné úlohy oboch škôl Príprava Vianoc s Robotkom. Úspešne vyriešené úlohy sme odmenili rozprávkou , v ktorej boli integrovane zakomponované viaceré predmety. Už teraz sa tešíme na opätovanú návštevu k novým kamarátom.