• Školské akcie

• Deň narcisov 15.4.2016

15. apríla sme mali príležitosť na našej škole pod znakom žiarivého žltého

kvietku, narcisu, prejaviť podporu myšlienke boja proti rakovine.

Tento rok sa nám podarilo  vyzbierať 223€.

Úprimne ĎAKUJEME všetkým, ktorí nezištne prispeli a podporili tým projekty pre onkologických pacientov, ich rodiny i zdravú verejnosť.

PaedDr. Ľudmila Jantošová

Vianočné trhy 2015

Už po piatykrát sme pre žiakov, rodičov a zamestnancov školy 21. decembra 2015 otvorili vianočné trhy, ktoré boli vyvrcholením projektového vyučovania s názvom „VIANOČNÉ  TRADÍCIE“.  Žiaci spolu s vyučujúcimi v adventnom období vyzdobili školské chodby  a triedy,  oboznamovali sa s obyčajmi a zvykmi našich predkov, pripravovali vianočné ozdoby, pozdravy a rôzne vianočné dekorácie. Piekli sa medovníčky, ktorých vôňa priblížila jedny z najkrajších sviatkov – Vianoce.  Žiaci 2. stupňa sa zapojili do predvianočného turnaja v „ringu“ a naši malí divadelníci pod vedením pána Opáleného uviedli pásmo krátkych predstavení v aule školy. Všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii tohto projektu patrí poďakovanie.

Zapísala Mgr. Ilsa Michulková

Výchovný koncert

Dňa 18.11. 2015 sa v aule našej školy konal výchovný koncert s názvom „ Prvá pomoc“ pre žiakov 1. stupňa a „ Ako sa zachrániť“ pre žiakov 2. stupňa. Spolu so zdravotníčkou operačného strediska záchrannej zdravotnej služby sa zábavnou formou učili základy prvej pomoci. Od zavolania na telefonickú linku 155, nahlásenia dôležitých údajov, priebeh telefonátu, až po záchranu ľudského života a príchod zdravotníkov. Prednáška bola doplnená o pesničky s videoprojekciou v podaní speváka zo skupiny Arzén Jaroslava Gaža, a možnosť vyskúšať si masáž srdca na figuríne.

Zapísala Mgr. Denisa Kopasová