• Nemecký jazyk

• NJ je na škole vyučovaný ako druhý cudzí jazyk s 1-hodinovou dotáciou. Cieľom vyučovania NJ je viesť žiakov k zvládnutiu komunikačných kompetencií. Žiaci preferovali popri klasickej výučbe tvorbu projektov ,napr. Meine Familie, recitovanie básničiek s cieľom skvalitnenia výslovnosti, či prezentácia dialógov podporujúcich upevňovanie správnych jazykových väzieb.

Napísala: Makarová

VIANOČNÁ EXKURZIA DO VIEDNE

Ako býva zvykom, každoročne sa žiaci našej školy zúčastňujú exkurzie do Viedne. Aj tohto roku, 6. decembra 2016, sa žiaci našej školy spolu s pani učiteľkami Michulkovou, Liptákovou a sprievodkyňou pani Žatkuliakovou vybrali na potulky mestom, ktoré nás privítalo v krásnom vianočnom šate. Spoznali sme historickú časť mesta, videli sme miesta spojené so životom Habsburgovcov, rakúsky parlament, rušné viedenské ulice a radničné vianočné trhy. Žiaci mali možnosť využiť svoje komunikačné schopnosti v praxi a spoznať reálny život v hlavnom meste jednej z nemecky hovoriacich krajín.

Mgr. Ilsa Michulková