• Imatrikulácie prvákov

• Dňa 13. 10. 2022 sa pre žiakov prvých ročníkov uskutočnili imatrikulácie. Privítali sme ich nádherným Divadlom zo šuflíka, rozprávkou Janko a Marienka.  V hlbokom lese sme zablúdili spolu s Jankom a Marienkou, v tmavej hore sme objavili sladké prekvapenie- domček z medovníčkov... No nie je všetko zlato, čo sa blyští! V chutnej chalúpke na našich hrdinov príbehu striehla zlá ježibaba. Janko a Marienka však mali z pekla šťastie a naše deti si pozreli, ako sa im podarilo prekabátiť zlú ježibabu a vrátiť sa domov. Divadlo bolo obohatené veľkými bábkami i pesničkami s prvkami terchovskej ľudovej hudby a folkórnymi tancami.

Na záver Janko s Marienkou prijali naše deti do cechu žiackeho a pani vychovávateľky rozdali deťom pamätné listy na tento nezabudnuteľný deň.

Stražovcová Alexandra