• Dopravná výchova

• Každoročne je deň 22. septembra medzinárodným dňom bez áut. Pri tejto príležitosti sa konala zaujímavá akcia v centre mesta, na Bulvári. Hlavným cieľom bolo využitie jedinečného priestoru. Tým, že ulica bola uzavretá, mohla sa zaplniť deťmi, sprístupniť verejnosti a zatraktívniť akciami, ktoré si štvrtáci našej školy naplno užili. S úžasom sledovali akrobatické  vystúpenie na bicykli, nakreslili vlak s množstvom vagónov, poskladali puzzle, zahrali si šach, či dokázali svoje zručnosti v cyklistických pretekoch. Sme hrdí na to, že medzi chlapcami prvé dve miesta vyhrali žiaci našej školy a víťazku máme aj medzi dievčatami.

Odmenou boli hodnotné ceny, sladké wafle a celková spokojnosť.

Mgr. Denisa Kopasová

• Bábky v podkroví

• V podkroví Rosenfeldovho paláca sa otvára tajomný svet bábok v podobe stálej expozície. Navštívili sme ju 13.-14.09.22 so žiakmi 2. ročníka. Expozícia nás previedla históriou Bábkového divadla Žilina ako najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku. Deti zažili skutočný divadelný svet. Naučili sa rozoznať jednotlivé typy bábok ako je marioneta, maňuška, javajka a iné. Vyskúšali si, ako sa vodia bábky, zahrali sa maňuškové a tieňové divadlo, zažili čierne divadlo na vlastné oči, zaujal ich aj kútik hudobného skladateľa a Pipi dlhá pančucha.

Mgr. Erika Šustrová

• Dodatočný zápis do ZUŠ

• Súkromná základná umelecká škola, Ružová 1637, Žilina

s elokovaným pracoviskom na ZŠ Lichardova

organizuje dodatočné zápisy, konzultácie  pre šk. rok 2022/2023

KDE?: na ZŠ Lichardova v hlavnom vchode školy, na recepcii

KEDY?: dňa 6.9. a 7.9.2022 o 14.00-16.00 hod.

INFO: na t.č. 0915 742 478, 0949 701 400, zilina@umeleckaskola.sk, szusruzova.edupage.org (dostupná aj elektronická prihláška), facebook.com/szus.ruzova/

Prihlásenie je možné len do 14.9.2022, počas šk. roka sa pohovory nevykonávajú!