• Austrálske megamestá

• Austrália je najmenší kontinent na Zemi.  Žiaci 9. ročníka opisovali jednotlivé mestá v Austrálskom zväze. Jej najväčšie mesto je Sydney a hlavné mesto je Canberra. Každé mesto má svoju históriu, pamiatky, nachádzajú sa v rôznych podnebných pásmach, to a mnoho viac nám priblížili žiaci svojimi projektami na hodine geografie.

• Model Sopky

• Na hodinách geografie a biológie  vytvárali žiaci 9. ročníka sopku.  Využívame medzipredmetové vzťahy. Pri téme sopečná a magmatická činnosť sa žiaci oboznámili, čo tvorí samotnú sopku a následky jej činnosti. Na záver si žiaci  pomenovali svoje modely, podľa činných alebo vyhasnutých sopiek a ukázali sme si na mape.

• Problémy Afriky

• Žiaci 6.ročníka sa venovali v rámci projektového vyučovania problémom Afriky. Ako prvé spomenuli veľkú chudobu, hladovanie ľudí, choroby a rasizmus.  Pre veľké množstvo etník, kmeňov a diverzie obyvateľov sa vyvolávajú nepokoje, ktoré opisovali. Taktiež novodobé pirátstvo, ktoré sa  nachádza na Somálskom polostrove. Žiaci prezentovali svoje projekty pred svojou triedou.