• Čipové karty

• Vážení rodičia,

naša  školská jedáleň  v spolupráci  s  riaditeľstvom školy zavádza od  15.10.2009 nový  systém výdaja  (a objednávania) stravy.

V jedálni  bude  inštalovaný  elektronický systém výdaja (a objednávanie) stravy s využitím osobných identifikačných čipov, ktoré nahradia súčasné stravenky. Pre Vás z toho vyplynú nasledujúce zmeny:

Svojmu dieťaťu zakúpite  identifikačný čip  v  cene  6,20 €  ( ktorý sa dá pri skončení stravovania vrátiť, ak je nepoškodený), ktorý mu bude slúžiť po celú dobu dochádzky do jedálne ako jeho osobný identifikátor. Sme si vedomí, že  to je platba naviac. Sme ale presvedčení,  že iste oceníte výhody,  ktoré Vám a Vašim deťom v tejto modernej dobe systém prinesie.

Čipy sa budú predávať v kancelárií ŠJ za 6,20 € v  hotovosti.

- V prípade zabudnutia čipu Vaše dieťa o jedlo nepríde. V kancelárii mu vydáme náhradnú stravenku a jedlo dostane, musí však navštíviť kanceláriu ŠJ.

- V prípade straty čipu neprídete o cenu zakúpených straveniek, iba bude  nutné zakúpiť si nový čip. Starý čip sa zablokuje a prípadný nálezca nezíska Vami zaplatené jedlo.

- Pri odhlasovaní stravy nebudete  musieť chodiť do jedálne vracať stravenky. Bude  stačiť  telefonická  odhláška  alebo prihláška, alebo odhláška zrealizovaná  na boxe v jedálni.

- Vy,  ktorí máte  prístup  na  Internet,  budete  môcť svoje dieťa prihlásiť  i odhlásiť  týmto moderným  spôsobom. Pre  sprevádzkovanie objednávok  na internete  budete  musieť  iba raz navštíviť kanceláriu školskej jedálne.

- Systém zamedzí všetkým podvodom so stravenkami. Budete mať istotu, že sa za Vaše peniaze nestravuje nikto iný. To tiež umožní zvýšiť kvalitu vydávaných porcií bez navýšenia ceny jedla.

- Na záver to najdôležitejšie:  V prípade, že  Vaše dieťa nebude objednanú a zaplatenú stravu odoberať,  podáme Vám o tom správu priebežne na internete.

Ďalšie  výhody získate  po zavedení  automatizovaného systému prihlasovania a odhlasovania stravy:

- Pri objednávacom snímači v jedálni si budú môcť deti sami prihlásiť alebo  odhlásiť obed deň dopredu do 14,00 hod. Systém im dovolí prihlásiť si obed iba ak budú mať na svojom konte dostatok financií.

- Pri objednávacom  boxe v jedálni bude možnosť prihlasovať a odhlasovať stravu na  1 - 4 týždne dopredu. Stravník sa tam bude môcť sám informovať na výšku svojho konta i na prehľad svojich prihlášok a  platieb. Pochopiteľne, pokiaľ  svoje konto (zaplatenú zálohu)  vyčerpá, systém mu  objednávku umožní až  po zaplatení.

Je veľmi dôležité, aby platby za stravu na nasledujúci mesiac boli pripísané na čísle účtu ŠJ : 0303738002/5600 do 26. dňa v mesiaci ( prevod medzi účtami trvá 2 dni, zaplatením cez poštovú poukážku až 3 dni). Poštové poukážky budú deti dostávať do tried, tak ako doteraz okolo 20. dňa v mesiaci. Prihlásiť na stravu v kancelárií ŠJ sa bude dať na základe dokladu o zaplatení za stravu najneskôr posledný pracovný deň pred začiatkom nového mesiaca do 14,00 hod. Kto načas nezaplatí, nebude mať jeho dieťa prihlásenú stravu na začiatku nového mesiaca. Rodičia platiaci trvalým príkazom, budú mať automaticky prihlásené dieťa na nový mesiac.

S výnimkou nutnosti zaplatiť kartu  sa teda jedná o zlepšenie podmienok pre Vás  a  Vaše  deti   a  zvýšenie úrovne  školského stravovania. Veríme, že pripravovanú zmenu  pochopíte a pomôžete nám pri rozbehu nového systému svoju disciplínou a trpezlivosťou.

Začiatok prevádzky pripravujeme od 15.10.2009. Čipy sa budú predávať v kancelárii ŠJ každý deň v dobe od 8,00 do 13,00 hod. Čip môžu zakúpiť rodičia osobne, alebo poveriť svoje dieťa.

Elektronický  stravovací systém  nainštaluje firma Verejná informačná služba, s.r.o .,  ktorá je dodávateľom viacej než 900 obdobných systémov po celej Slovenskej republike a v zahraničí.

!!! POZOR !!!

Všetci,  ktorí platia  obedy trvalým príkazom  z bežného účtu, budú mať  automaticky na každý nasledujúci  mesiac obedy objednané !

V prípade, že nechcete  pre Vaša dieťa obed na prví a ďaľšie dni nasledujúceho mesiaca (napr.  z dôvodu nemoci), je nutné stravu odhlásiť=zablokovať  výdaj  obedov  telefonicky, najneskôr jeden deň vopred do 14,00 hod. (deň vopred=deň, kedy je škola)

Prípadné otázka vybavuje vedúca ŠJ

vedúca ŠJ: Elena Hrušková

č.tel:    041/72 446 78

Návod na objednávanie stravy v objednávacom boxe bezkontaktným čipom:

1/ Pripravte si bezkontaktný čip.

2/ Priložte čip na 2 cm  k čítaciemu poľu na objednávacom boxe.

3/ Pomocou tlačítiek pre pohyb presúvať kurzor po riadkoch / dňoch /. Tlačítkom * objednám, alebo odhlásim stravu na danom riadku, pričom   * pri danom dni znamená, že obed je prihlásený. Keď znak * nie je na donom dni, znamená to, že obed nie je prihlásený.

4/ Na uloženie objednávok opäť priložte čip, alebo stlačte tlačítko pre uloženie OK. Pokiaľ takto neurobíte , zmeny sa neuložia!

Návod na identifikáciu pri výdaji stravy bezkontaktným čipom :

Čip iba priblížite k označenému miestu na niekoľko centimetrov,  pre identifikáciu na čítacej jednotke.