• Jarná záhradka

•

Na technike sme so žiakmi 6.B a 6.C vytvorili takúto veselú záhradku. Z plastových fliaš a vlny sme vyrobili kvetináče. Tie sme naplnili zeminou a zasiali zrnká jačmeňa. V triede sme vytvorili príjemnú jarnú atmosféru.

Mgr. Martina Deketová

• Výstava bábok v Rosenfeldovom paláci

•

Pri príležitosti Medzinárodného dňa bábkarstva sme so 6.C navštívili krásnu a tajomnú expozíciu bábok v Rosenfeldovom paláci. Dozvedeli sme sa, že v Žiline bolo v roku 1950 založené prvé bábkové divadlo na Slovensku. Pozreli sme si  bábky z reálnych predstavení a po krátkej prednáške sa deti zahrali v interaktívnych častiach výstavy. Stihli sme i prehliadku celého paláca a výstavy fotografií. Stálo to za to a bolo to skutočne zaujímavé.

Mgr. Martina Deketová

• Prvýkrát v knižnici- pasovanie za čitateľa

•

Naši najmenší žiačikovia z tried 1.A a 1.B sa stali právoplatnými členmi Krajskej knižnice po
            zložení sľubu čitateľa. Deti sa od knihovníčky dozvedeli informácie, kto je pán spisovateľ,
            ilustrátor, kde je chrbát knihy, čo je kníhkupectvo/knižnica, aké pravidlá v nej platia, ako
            zaobchádzať s knihami a pod. Vypočuli si aj pútavý príbeh o vtáčikovi Calvinovi, ktorý mal
            rád knihy. Boli im predstavené leporelá, rozprávkové knihy, encyklopédie, hádali názvy
            rozprávok podľa obrázkov a maňušiek.

Každé dieťa priateľkám knižkám sľúbilo, že do knižnice za nimi pribehne, bude ich chrániť,
            čítať rád, bude ich ozajstný kamarát.

E. Šustrová

• VEDOMOSTNÁ SÚŤAŽ EINSTEIN TEEN 4. – 6. ROČNÍK

• Dňa 22.3.2022 sa uskutočnila vedomostná súťaž Einstein teen v anglickom jazyku, určená pre žiakov 4. až 6. ročníka. V tejto súťaži súťažné tímy pozostávajú z 3 členov, pričom každý zastupuje jeden ročník. Z našej školy nás na súťaži reprezentovali:

Marek Adamov (4.A)

Nikolas Kotačka (5.B)

Patrik Pekara (6.C)

Chlapci sa v súťaži umiestnili na 7. mieste zo 14. súťažiacich tímov, za čo im veľmi gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• Ponožková výzva

• Deň 21. marec je svetovým dňom Downovho syndrómu. S týmto dňom je spojená ,, ponožková výzva“. V našej triede sme sa rozhodli do tejto výzvy zapojiť a vyjadriť tak svoje sympatie a podporu k ľuďom s Downovým syndrómom. Obuli sme si na nôžky dve rozdielne ponožky. Rozhovormi a ukážkami sme sa venovali spomínanej téme, naučili sme sa tak šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu môže každý z nás búrať predsudky. Pomáhať, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny- žiť plnohodnotný život.

A. Stražovcová a 1.C

• Fašiangový karneval

•

Tento rok už nechýbal. Nebol však spoločný, ako býva zvykom, ale v každom oddelení ŠKD zvlášť. Deti sa odeli do masiek hneď ráno. Takže na vyučovaní sedeli princezničky, králi, víly, čarodejníci a iné potvory. Popoludní sa tancovalo, predstavili sa masky, súťažilo sa....no skrátka, karnevalová zábava.

A teraz sa postime, aby sme zvládli veľkonočné hodovanie.

Mgr. K. Žiačiková

• Guinessové rekordy

•

Takýto nieslo názov popoludnie v ŠKD, kedy deti preukazovali svoje sily a vytrvalosť. Súťažilo sa v rôznych disciplínach, individuálne i v družstvách. O napätie aj smiech nebola núdza. Pohybom sme si utužili zdravie a kondíciu. Nešlo o to, kto zvíťazí, ale o radosť a dobrú náladu.

Mgr. K. Žiačiková

• Zábavná olympiáda z Angličtiny

• Dňa 24. 2. 2022 si žiaci štvrtých ročníkov zmerali svoje vedomosti z anglického jazyka zábavnou formou v štyroch zložkách- v čítaní, písaní, počúvaní a v  rozprávaní. Snažili sa naozaj všetci a každé družstvo bolo úspešné. S malým bodovým rozdielom skončili prví žiaci zo 4. B, za nimi 4. A a nakoniec 4. C.

Ďakujeme súťažiacim, ktorí reprezentovali svoje triedy.

Mgr. Bytčanková Daniela

• Hviezdoslavov Kubín

• Prvý marec bol na našej škole dňom, kedy sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín pre 1. stupeň. Po dvoch rokoch, kedy sme sa súťaží takmer vôbec nezúčastňovali, sme si mohli vypočuť 19 žiakov druhého až štvrtého ročníka. Dlhá pauza sa odzrkadlila aj na kvalite vystúpenia a dúfajme, že v budúcnosti sa  prednes opäť zlepší.

V kategórii  poézia sa umiestnili:

1. miesto:  Matej Gut, 4. A
            2. miesto: Juraj Maslík, A
            3. miesto:  Lujza Bariaková, 2.A

V kategórii  próza  porota prvé miesto neudelila.

2. miesto: Johana Birnerová, 2. A

3. miesto: Marek Adamov, 4. A

Gratulujeme a víťazovi  želáme  veľa úspechov v okresnom kole.

Mgr. Bytčanková Daniela