• Družba

• Priateľské stretnutie s učiteľmi družobnej školy 2016

Ako každý rok i tento sa učitelia našej školy posledný septembrový víkend stretli s kolegami z družobnej Základnej školy  Eduarda Beneša v Písku. V jednej z malebných moravských dediniek Mútenice strávili spolu pár príjemných chvíľ. Popri oddychu sa  učitelia  dohodli na ďalšej spolupráci medzi školami, resp. medzi žiakmi v tomto šk. roku.

Z. Fatrsíková

Vzájomná výmena projektov

Už niekoľko rokov naša škola spolupracuje s družobnou českou školou Eduarda Beneša v Písku. Na jeseň sa naši učitelia na stretnutí na Morave dohodli, že si tento rok žiaci  vzájomne vymenia projekty o svojich mestách. Pretože naši českí kolegovia a kamaráti z Písku v školskom roku 2015/2016 oslavujú 50. výročie výučby jazykov (ako jazyková škola spolupracujú s viacerými školami v Európe), poslali sme im na prezentáciu našej školy projekty o našom meste a okolí, výtvarné práce a povesti. Chcem preto touto cestou poďakovať žiakom 7. A triedy, a to Terezke Tarjányiovej, Timotejovi Jarinovi, Jaroslavovi Balúnovi, Jakubovi Matiaškovi a Michalovi Šubertovi, ktorí so svojou pani učiteľkou Varšovou vytvorili veľmi pekné práce. Taktiež ďakujem žiakom zo 6. ročníkov a pani učiteľke Jantošovej. Aj z ich prác - projektov o Žiline sme vybrali tie najlepšie. Naše práce sa im veľmi páčili a budúci mesiac budeme očakávať zasa my od nich.

Mgr. Bytčanková Daniela

PRIATEĽSKÉ  STRETNUTIE S UČITEĽMI Z DRUŽOBNEJ ŠKOLY  2014

Prvý októbrový  víkend  2014 sa stretli zástupcovia z radov učiteľov našej školy so svojimi kolegami z družobnej českej školy Eduarda Beneša z Písku na Morave, vo Vrbiciach. Spoločne si vymenili skúsenosti a navrhli obnoviť  spoluprácu aj medzi žiakmi, ako tomu bolo v minulých rokoch. Tento rok sa pripravia tretie ročníky v oboch školách projekty o svojom meste a navzájom si ich predstavia.

Mgr. Bytčanková  Daniela

Družobné stretnutie     2013

Tohoročné stretnutie s našimi českými kolegami z družobnej školy E. Beneša z Písku sme uskutočnili v mesiaci jún 2013 v malebnom prostredí školského zariadenia Školy v prírode v Terchovej. Oficiálne sme ich privítali ako hostí na našej záverečnej vyhodnocovacej porade, ktorú viedla riaditeľka našej školy Mgr. Ida Pavlovičová. V priebehu ďalších hodín, ako už býva dobrým zvykom, naši pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci mali možnosť si s našimi hosťami vymeniť nové poznatky a skúsenosti, porozprávať sa  o ďalšej spolupráci, posedieť a zabaviť sa pri hudbe. Na ďalší deň sme kolegom ukázali krásy našej prírody v pohorí Malej Fatry, obec Terchovú ako aj naše mesto Žilinu. Prítomnosť hostí z družobnej školy bolo príjemným spestrením záveru školského roka.

Mgr. Ing. Opálený Andrej, PhD

Družobné stretnutie 2012

V posledný augustový  deň  sa na Morave stretli učitelia a zamestnanci našej školy s kolegami družobnej Základnej školy Eduarda Beneša z Písku.
          Dohodli sa na ďalšej vzájomnej spolupráci v medzi triedami vo  4., 7. a 8. ročníku.